STŘEDNÍ ŠKOLA GASTRONOMIE A SLUŽEB

tel.: +420 493 723 784
e-mail:
2x 3x 1x 2014, 2010
Světový pohár kuchařů a cukrářů Lucembursko
3x 3x 2x 2016, 2012, 2008
Světová olympiáda cukrářů a kuchařů Erfurt
1x 1x 2015
Medaile Magdaleny Dobromily Rettigové
„ ŽIVOT JE ZÁBAVA, KDYŽ NĚCO UMÍM! “

Comenius

 

V projektu programu Comenius  s názvem ‘PROMO&SHARE’  jde o spolupráci celkem sedmi zemí ( Polsko, Itálie, Řecko, Bulharsko, Rumunsko a Slovinsko, Česká republika) a hlavním tématem je sbírání  informací týkajících se turistického potenciálu místních regionů, jejich vzájemná výměna a prezentace ať už formou malých turistických veletrhů či společnými webovými stránkami.

Naše a polská škola se svým v současnosti již probíhajícím “miniprojektem” nazvaným “Taste of Gastronomy” zabývajícím se tradicemi a současností regionální gastronomie byly hlavními iniciátory tohoto velkého multilaterárního projektu. Základ tohoto projektu tvořila dřívější e- twinningové spolupráce a tak tento dosud jen internetový kontakt získá reálnou podobu.

 

 

V průběhu projektu Comenius studenti a učitelé postupně navštívili partnerské školy, kde se konala projektová setkání propagující naše regiony a vždy specificky zaměřená na jednu oblast turismu. Naše první kroky do ciziny směřovaly do slovinského Celje, kde se v listopadu 2009 konala první ze sedmi pracovních schůzek.

Komentář studentů:

Náš tým, složený z učitelů a ze studentů oboru hotelnictví a turismu, zde úspěšně zastupoval region Novopacka a naši školu. Pro prezentaci školy a regionu jsme si připravili filmy, ve  kterých vystupujeme nejen my jako členové našeho týmu, ale i ostatní naši spolužáci. Další naše prezentace se týkala osobnosti Komenského, v které jsme chtěli vysvětlit našim zahraničním přátelům, proč se vlastně tento program pro mezinárodní projekty nazývá Comenius. Další dvě členky našeho týmu prezentovaly naši nejdůležitější školní akci „ Vánoční trhy“ a na závěr našeho pobytu jsme také úspěšně zvládli prezentaci našeho regionu v obchodním centru. Kromě pracovní části projektu, jsme také poznávali město Celje a turistické zajímavosti Slovinska. Obdivovali jsme krásu Postojenských jeskyň a Predjamského hradu a zavítali jsme do Lublaně. Co bylo ale to nej ? Poznali jsme hodně nových přátel, s kterými budeme nadále v kontaktu a budeme se těšit na další shledání. Co pro to musíme udělat? No přeci: učit se, učit se, učit se. Co? Samozřejmě angličtinu, která je společným projektovým jazykem. Ale ještě něco – mít dobré nápady, jak zajímavě splnit další projektové úkoly a umět je prezentovat.

 

Náš  tým při prezentacích  a náš stánek v nákupním centru v Celje.

 

S řeckými studenty před naším reklamním stánkem.  Náš tým před vstupem do hradu v Celje.

Další setkání se konalo v Rumunsku v dubnu 2010.

Hezké památky města Alba Julia a okolí nás opravdu nadchly, stejně tak perfektní organizace tohoto setkání i ochota studentů, kteří se nám plně věnovali.  Překvapila nás jejich skromnost a všestrannost - mimo jiné si perfektně připravili všestranný kulturní program, který sami nacvičili. Všichni projektoví partneři konstatovali, že úroveň tohoto setkání byla opravdu vysoká a že ji těžko budeme překonávat. Při našich prezentacích jsme chtěli také dobře uspět, a tak nervozita před i při našich prezentacích byla značná. Připravili jsme si prezentaci na téma turismus a životní prostředí. Jeden z našich příspěvků jsme koncipovali jako prezentaci lázeňského cestovního ruchu v našem regionu (námi natáčený film vznikal v Lázních Bělohrad a v místních lázních).

Obory vzdělání s výučním listem
 
Cukrář (ka)
 
 
Pekař (ka)
 
 
Kuchař - číšník
 
 
Krejčí
 
 
Truhlář
 
Obory vzdělání s maturitní zkouškou
 
Podnikání
 
 
Podnikání - dálková forma
 
 
Hotelnictví
 
Kontaktujte nás
Masarykovo náměstí 2
Nová Paka 50901
tel.: +420 493 723 784
tel.: +420 493 723 464
NZZInvestice rozvojGastro TVVýzva EU

STŘEDNÍ ŠKOLA GASTRONOMIE A SLUŽEB NOVÁ PAKA 2007 - 2016 (c)

, mapa webu, kontakt, pravidla přístupnosti, webhosting