Praxe studentů SŠGS v Německu - Lampllehen

Naše škola již dlouhodobě poskytuje možnost pro studenty gastronomických oborů, aby se zúčastnili stáží a praxí v zahraničí. Mají tak možnost uplatnit nejen své odborné znalosti a dovednosti, ale také své jazykové kompetence. V loňském školním roce jsme zahájili spolupráci s majiteli hotelu Lempllehen v Německu.

Tento malý rodinný hotel se nachází v malebné horské krajině v oblasti Berchtesgadenských hor nedaleko rakouských hranic (asi 15 km od Salzburgu). Praxe je určena studentům prvních až čtvrtých ročníků oborů Hotelnictví a Kuchař-číšník. V rámci této praxe získají studenti zkušenosti nejen v oblasti obsluhy v restauraci (prostírání stolů, servírování jídla hostům, debaras) a housekeepingu, ale také prověří své znalosti cizích jazyků – angličtiny a němčiny. Ve volném čase mohou studenti poznávat krásy zdejší přírody, seznámit se s místí kulturou, navštívit Salzburg, Berchtesgaden, Hitlerovo Orlí hnízdo nebo jezero Königsee.

Ve školním roce 2014/2015 se studentky oboru hotelnictví střídaly na měsíčních praxích od června do konce října. Každá z nich tak strávila v Německu téměř celý měsíc. Ve volném čase mohou studenti poznávat krásy zdejší přírody a seznámit se s místí kulturou.

Hotel Lempllehen

Martina Přenosilová (CU2) s majiteli hotelu

Berchtesgadenské hory

Orlí hnízdo